Simona D. - Dubaj
Obrázek - Simona D. - Dubaj
22.4.2017 / JOURNAL

Simona D. - Dubaj

Už je to rok, co jsem se rozhodla odjet do Dubaje. Pokaždé, když to někomu řeknu, zeptá se mě: “Jak tam můžeš žít, vždyť je to tak umělý svět, jen samé burky, klimatizace a poušť.” Ale to vše jsou jen předsudky a já si myslela to samé, když jsem poprvé Dubaj navštívila, ale po roce jsem změnila názor.

 

Dubaj má mnoho tváří a záleží na vás, kterou spatříte. Ano, můžete přijet do hotelu, zaplatit si all inclusive a jediné, co si z Dubaje budete pamatovat je obrovské letiště, cesta taxíkem po Sheik Zayed Road, hotelová pláž a jídlo z bufetu. To bych si pak také myslela, že je to umělý svět bez kousku skutečného života. A je škoda, že spoustu lidí má takový názor, protože to tak není, nebo aspoň být nemusí.

Poznala jsem zde více skvělých lidí, než za celý můj život a co víc, lidí z celého světa s odlišnými kulturami a zvyky. Dubaj je stejně jako například Londýn či New York mezinárodní město, proto řeči typu: “Jak můžeš žít mezi těmi Araby?” jsou naprosto zcestné. Moji přátelé jsou především Američané, Britové, Francouzi, Němci či Novozelanďané a tak bych mohla pokračovat… Nejsou to lidé, kteří se přijeli do Dubaje opalovat, ne, jsou to všechno ambiciózní lidé, kteří přijeli do Dubaje za prací. Dubaj není pouze turistické místo, lidé tu také pracují a žijí normální běžný život.

A teď už k těm hezkým místům. Restaurací je v Dubaji spousta. Pokud jdete na slavnostní večeři, má nejoblíbenější je francouzská restaurace La Petit Maison (mnohem lepší, než ta v Londýně), peruánská Coya v nově otevřeném hotelu Four Seasons, japonská restaurace s úžasným sushi Okku či Nobu a čínská restaurace Yuan - to je snad jediný důvod, proč jsem ochotná navšívit Atlantis. Pokud máte zájem o něco speciálního, zajděte si na kraba do restaurace Pepper Crab - nejlepší krab, kterého jsem v životě jedla. Samozřejmě je tu také mnoho klubů. Já nejsem zrovna party typ, nicméně pro ty, kteří jsou, vyhněte se Cavali klubu a podobným, pokud nechcete strávit večer obklopeni bohatými Rusy s pochybným dámským doprovodem. Můj oblíbený je bar 40 Kong na střeše Hotelu ci Calabar v The Adress Hotel kousek od Dubai Mallu. Je tu také několik beach clubů, kde jsou známí Djové, pije se, tančí se, baví se. Já osobně mám ráda Blue Marlin, Eden Beach Club, nebo menší a luxusnější Cove Beach.

  

To jsou všechna ta drahá místa, já ale nejraději navštěvuji ty obyčejnější. V Dubaji žije mnoho mladých lidí, kterým chybí Evropa, proto zde otevřeli nejrůznější kavárny, obchody a bary. Kouzelná je francouzská kavárna vedle pláže na Al Wasl Road Comptoir 102, vynikající organické jídlo, stylový obchůdek a francouzský interiér. Velmi oblíbené je Tasha’s café - dobrá atmosféra a mladí lidé. Každý pátek je v Zabeel parku Ripe Market s mnoha stánky, fresh juicy, čerstvým pečivem, organickou zeleninou, plačinkami a dobrotami z celého světa. Pokud si přivstanete, můžete si v parku zacvičit zdarma jógu, dokonce i tu partnerskou, což je velká legrace. V neděli večer si zajděte do kina - ale ne do Mollu, těm já se už vyhýbám obloukem. Movies under the stars at Pyramids v Down Town stojí za to. Každou neděli hrají jeden ze známých filmů, ležíte na obrovských polštářích, popíjíte víno či pojídáte dobroty, které si můžete na místě zakoupit, a co víc, vstup je zdarma.

  

Pokud máte rádi sport, v Dubaji je nekonečně možností. Na Jumeriah beach je skvělá 7km dlouhá běžecká dráha se speciálním povrchem, takže můžete klidně běžet bosky a nic vás nebolí. Po běhu si skočíte do moře a neznám lepší pocit. 30 minut autem z cetra Dubaje jsou překrásné koňské stáje. Rozhodně stojí za to projet se na koni uprostřed pouště. Nikdo vás nebude rušit, jste jen vy, kůň, poušť a západ slunce. Po projížďce vám mistní lidé nabídnou arabský čaj a čerstvé datle u rozpáleného ohně. Pokud toužíte po větším dobrodružství, zajeďte si do pouště na duny na čtyřkolkách, či si běžte zaskákat do největšího trampolínového centra na světě. Na plážích probíhají také hodiny jógy, či nejrůznější bootcampy. Dubaj je také známá pro svá překrásná golfová hřiště, a je to tak, trávníky jsou jako sametové koberce.

V Dubaji je tolik skvělých míst, tolik skvělých lidí, tolik skutečného. Stačí jen otevřít oči, zapomenout doma průvodce a objevovat. A co víc, třeba budete mít stejné štěstí jako já a potkáte tu životní lásku. Už se nemůžu dočkat zpět domů - zpět do Dubaje. 

Simona Dvořáková

Zpět
Doporučujeme
http://hd4desktop.com/images/b/1920x1080_dr-house-hugh-laurie-ev

Miluji poslouchat lži. Když znám pravdu …

Stalo se vám to někdy? Zažili jste výše popsaný pocit? Ubírá vám energii, nebo naopak přidává? To je “těžká” filozofická otázka. Mohli bychom začít
celý článek
http://organicconnectmag.com/project/have-you-met-your-true-matcha/

Matcha jede!

Po dlouhodobém zkoušení dáváme ve známost výsledek ohledně pití zeleného nápoje jménem Matcha. Za prvé, jedná se o čaj, o zelený čaj. Za druhé, je
celý článek
Obrázek - Simona D. - Dubaj

Simona D. - Dubaj

Už je to rok, co jsem se rozhodla odjet do Dubaje. Pokaždé, když to někomu řeknu, zeptá se mě: “Jak tam můžeš žít, vždyť je to tak umělý svět, jen
celý článek
http://wallpaperswide.com/sexy_mouth-wallpapers.html

Mluvit dokáže každý. Mlčení dělá problémy.

'Konverzace vyžaduje znalosti. Mlčení kulturu.' Johann Wolfgang Goethe, německý všeuměl narozený roku 1749, zcela přesně vystihl krátkým citáte
celý článek