Kustovnice čínská - GOJI!
http://www.healthline.com/health/goji-berry-facts#Healthbenefits4
1.2.2017 / LIFESTYLE

Kustovnice čínská - GOJI!

Malé, červené, a nejčastěji sušené, plody. Řeč je o kustovnici čínské. Mnozí z vás ji budou znát pod dnes již zažitým názvem GOJI. Dalo by se ji zařadit mezi superpotraviny, důvodů k tomu máme nespočet. Jak bylo řečeno, nejčastěji můžete narazit na variantu goji jako sušeného ovoce, nenechte se však zmýlit, když uvidíte plody goji na něčí zahradě. Nespočet lidí v České republice goji pěstuje, je totiž plně mrazuvzdorná. Často ji však nepěstují kvůli plodům, ale kvůli samotnému vzhledu rostliny.  Pokud tedy uvidíte vzrostlý trnitý keř s převislými větvemi, rozprostírající se široko daleko, možná jste narazili právě na kustovnici čínskou. V období měsíce října byste na ní měli zahlédnout i protáhlé, oranžovo červené bobule. A právě tyto se sbírají a následně je lze usušit. Ať již vzduchem, nebo mechanicky.

http://www.healthline.com/health/goji-berry-facts#Healthbenefits4

V případě kustovnice čínské se nejedná o žádnou žhavou novinku, ale o prastarou rostlinu pocházející z oblasti Číny a Himalájí. Asi proto můžeme najít častou spojitost s tradiční čínskou medicínou. Jedná se o “bombu” plnou vitamínů a antioxidantů. Ve zkratce obsahují plody goji betakaroten, vitaminy C, B1 a B2, lutein a lykopen.

http://www.healthline.com/health/goji-berry-facts#Healthbenefits4

Goji příznivě ovlivňuje vitalitu, jelikož má schopnost podpořit a zvýšit naši energii. Snad proto ji vidíme konzumovat sportovce a vůbec, vysoce aktivní jedince.

Goji posiluje imunitu a obranyschopnost organismu. Protože jsou bohaté na aktivní polysacharidy, zinek a vitamin C, pomáhají předcházet onemocněním. A v případě, že jste již nemocní, usnadní rekonvalescenci.

Goji pomáhá snižovat váhu. Tento fakt pomáhá celkové popularitě těchto bobulí. V rámci studií obezity vyšla goja velmi pozitivně, a to právě díky nízkému glykemickému indexu. Zjednodušeně řečeno obsahují řadu složek, které napomáhají tělu přeměnit potravu na energii, namísto uložení ji do tukových zásob.

Goji vs. anti-aging. Bojují se zničujícími účinky volných radikálů. Protivníkem v boji s volnými radikály jsou právě v goji obsažené antioxidanty. Růstový hormon, díky kterému budete vypadat mladší, zase podporují aminokyseliny a draslík.

https://magazin.biooo.cz/zdravi/superpotraviny/goji-kustovnice-cinska-bohata-bobule/

Goji aspiruje na hodnotný doplněk stravy, který bychom mohli zařadit do našich jídelníčků. Plná vitamínů, minerálů, antioxidantů - proč ji nezařadit hned na úvod dne, přimíchat ji například do bílého jogurtu či ovesné kaše? Navíc, pokud máte problémy se zažíváním, goji obsahuje vlákninu a ta vám v této otázce pomůže. S nadsázkou se o goji říká, že má více železa než špenát, a více betakarotenu než mrkev. My už si bez ní snídani jen stěží dovedeme představit… :-)

Z.DOT

Zpět
Doporučujeme
http://hd4desktop.com/images/b/1920x1080_dr-house-hugh-laurie-ev

Miluji poslouchat lži. Když znám pravdu …

Stalo se vám to někdy? Zažili jste výše popsaný pocit? Ubírá vám energii, nebo naopak přidává? To je “těžká” filozofická otázka. Mohli bychom začít
celý článek
http://organicconnectmag.com/project/have-you-met-your-true-matcha/

Matcha jede!

Po dlouhodobém zkoušení dáváme ve známost výsledek ohledně pití zeleného nápoje jménem Matcha. Za prvé, jedná se o čaj, o zelený čaj. Za druhé, je
celý článek
Obrázek - Simona D. - Dubaj

Simona D. - Dubaj

Už je to rok, co jsem se rozhodla odjet do Dubaje. Pokaždé, když to někomu řeknu, zeptá se mě: “Jak tam můžeš žít, vždyť je to tak umělý svět, jen
celý článek
http://wallpaperswide.com/sexy_mouth-wallpapers.html

Mluvit dokáže každý. Mlčení dělá problémy.

'Konverzace vyžaduje znalosti. Mlčení kulturu.' Johann Wolfgang Goethe, německý všeuměl narozený roku 1749, zcela přesně vystihl krátkým citáte
celý článek