Matcha jede!
http://organicconnectmag.com/project/have-you-met-your-true-matcha/
3.5.2017 / LIFESTYLE

Matcha jede!

Po dlouhodobém zkoušení dáváme ve známost výsledek ohledně pití zeleného nápoje jménem Matcha. Za prvé, jedná se o čaj, o zelený čaj. Za druhé, je plný zdraví prospěšných látek. Za třetí, funguje, alespoň my jsme zaznamenali jeho opěvované účinky. Potom, co jsme sledovali reakce lidí na matcha tea, zjistili jsme, že je umí rozdělit na dva tábory - jedni si ho zamilují, druzí jej chtějí po prvním doušku okamžitě vyplivnout. Ano, i s takovými jsme se setkali, naprosto matcha tea zhanili, respektive chuťově jim přišel doslova odporný. Proti gustu... Ta druhá skupina kope v jeho prospěch a to dokonce tak silně, že ho zařadili na první místo v rámci svého denního příjmu tekutin. Ono taky proč ne, zdraví neškodí. Ba co více, zdraví velmi prospívá. Z našeho malého průzkumu v blízkém okolí však vyplynulo, že těch, kteří si matcha přímo zamilovali, je početní převaha. Komu matcha nechutnala, byli povětšinou lidé zvyklí pít výrazně sladké tekutiny. A sladké tekutiny my nepočítáme za tekutiny, ale za pochutinu. Málokdy něco tzv. naostro haníme, ale pití sladkých nápojů se dá přirovnat hanbě. Těm z vás, kteří se v rámci pití matcha tea ještě nestihli zařadit ani do jedné ze zmíněných skupin představíme, o co se vlastně jedná.

http://www.kitchenstory.cz/matcha-susenky/

Matcha je označení pro zelený čaj pocházející z Japonska. To, co tento čaj hlavně vymezuje od všech ostatních, je technika jeho pěstování. Pěstuje se totiž speciální zastiňovací technikou. Popisuje se to následovně: čtyři týdny před sklizní se pole zastíní a na čaj tak nedopadá světlo. Z tohoto důvodu má rostlina potřebu kompenzovat nedostatek světla nadměrnou produkcí chlorofylu. Proto ta smaragdově zelená barva. Proto to neskutečné množství antioxidantů. Opravdový matcha tea byste měli poznat podle jeho jemné chuti a příznačné, smaragdově zelené, ostré barvy. Nyní nezbývá nic jiného, než ho vyzkoušet. Pokud vám zachutná, přikládáme výčet všeho dobrého, čeho díky jeho pravidelné konzumaci můžete dosáhnout. 

1. Prevence rakoviny. Zelený čaj je tímto zkrátka známý. Nicméně matcha tea obsahuje zmíněné antioxidanty ve formě katechinů. Katechiny chrání náš organismus proti volným radikálům a kardiovaskulárním chorobám. Dále poskytují ochranu cevním stěnám, střevní sliznici a funkci jater. Právě proto působí v rámci prevence onemocnění srdce, cév a rakoviny tlustého střeva.

2. Odbourává tuky. Další formou antioxidantů, jež matcha obsahuje, je EGCG, který je až 200x účinnější, než vitamin C. EGCG získal však naše sympatie z jiného důvodu, a to pro jeho schopnost odbourávat tuky. Traduje se, že díky EGCG je naše tělo schopno v klidovém stavu spálit o 80 kalorií více za jeden den. Ať už holdujete sportu, nebo jste celý den téměř bez pohybu, rozhodně pijte matcha. V obou variantách vám bude prospívat.

3. Anti-aging efekt. Stačí se podívat na japonskou populaci, která tento čaj pije pravidelně. Bylo prokázáno, že skupina lidí pocházejících z Okinawa v Japonsku se dožili delšího věku, než kdokoli na světě, a to právě díky konzumaci zeleného čaje matcha. Sílá tkví v okysličení organismu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Matcha

4. Podporuje hubnutí. Matcha tea skutečně zrychluje metabolismus, což potvrdily společnosti zabývající se zdravou výživou ve svých nezávislých studiích. Konkrétní výsledky znějí na 30 - 40 % zrychlení funkce metabolismu. Abyste to správně pochopili, díky konzumaci matcha tea tedy spálíte za den větší množství kalorií, než bez něj. Také jsme zpozorovali, že konzumací matcha tea dochází ke snížení stresu a právě stresový hormon kortizol je hlavní příčinou nárůstu váhy.

5. Zlepšuje náladu. Další hvězdná funkce, díky které matcha tea milujeme. Za zlepšením nálady stojí látka zvaná L-theanine. Tato látka dokáže zvýšit aktivitu alfa vln v našem mozku, a proto se cítíme lépe, máme příznivější paměť, lépe spíme. Díky L-theaninu zkrátka naše tělo lépe odbourává stres. Zaznamenali jsme, že studenti v našem okolí, jež pravidelně konzumovali matcha tea, vyzdvihovali jeho účinek na paměť. Dokázali se lépe soustředit, vydrželi se déle učit. Tvrdí se, že matcha obsahuje až 5krát více L-theaninu než běžný zelený čaj.

http://www.livelikeyouretraveling.com/blog/global-find-japanese-matcha-tea

Matcha tea velebíme proto, že si to zaslouží. Pomol nám, tak proč by neměl pomoci právě vám? Míst, kde matcha tea seženete, je nespočet. My jsme si vybrali tento web, odkud si matcha tea pravidelně objednáváme. 

Z.DOT

Zpět
Doporučujeme
http://hd4desktop.com/images/b/1920x1080_dr-house-hugh-laurie-ev

Miluji poslouchat lži. Když znám pravdu …

Stalo se vám to někdy? Zažili jste výše popsaný pocit? Ubírá vám energii, nebo naopak přidává? To je “těžká” filozofická otázka. Mohli bychom začít
celý článek
http://organicconnectmag.com/project/have-you-met-your-true-matcha/

Matcha jede!

Po dlouhodobém zkoušení dáváme ve známost výsledek ohledně pití zeleného nápoje jménem Matcha. Za prvé, jedná se o čaj, o zelený čaj. Za druhé, je
celý článek
Obrázek - Simona D. - Dubaj

Simona D. - Dubaj

Už je to rok, co jsem se rozhodla odjet do Dubaje. Pokaždé, když to někomu řeknu, zeptá se mě: “Jak tam můžeš žít, vždyť je to tak umělý svět, jen
celý článek
http://wallpaperswide.com/sexy_mouth-wallpapers.html

Mluvit dokáže každý. Mlčení dělá problémy.

'Konverzace vyžaduje znalosti. Mlčení kulturu.' Johann Wolfgang Goethe, německý všeuměl narozený roku 1749, zcela přesně vystihl krátkým citáte
celý článek