COBYKDYBY
http://wallpaperswide.com/apple_and_the_loser_i-wallpapers.html
9.2.2017 / RELATIONS

COBYKDYBY

Coby, kdyby. Necháváte si touto otázkou zaměstnávat mysl? Přemýšleli jste, co vás k tomu vede? To neustálé “co by se stalo, kdyby …” je unávné. V naší mysli působí jako parazit. A parazitů je třeba se zbavit. Když se jich nedokáži zbavit, alespoň je eliminuji.

http://weheartit.com/entry/157161802/via/ZuzCar

Možná některé z vás napadne argumetace typu: “Kdybychom coby kdyby neřešili, byli bychom snad sobci, byli bychom bezohlední ke všem a ke všemu.” MWW vám bude argumenty vyvracet. Nenapadlo vás, že tím “coby, kdyby” můžete být právě těmi sobci, těmi bezohlednými sobci? Řeším totiž coby, kdyby a chovám se tak, jak se ode mě může očekávat, kdyby náhodou … Tuto cestu si můžete vybrat, leccos však může tato cesta zablokovat. Hlavně může zablokovat cesty k okolí, které mě obklopuje, protože coby kdyby je zkrátka a dobře nestálost. Coby kdyby je zbytečnost, která nám má tendenci blokovat mysl, nemyslíme jasně. Stále máme mlhu před očima.

http://weheartit.com/entry/189774532/via/ZuzCar?page=2 http://weheartit.com/entry/144686200/via/ZuzCar?page=5

Vždyť nemohu coby kdyby ze svého života vypustit. Jsem tak naučen! Ale můžeš, můžeš ho jednoduše vypustit a já ti dám radu, jak na to. Je to zcela jednoduché moudro, které zní: “ŘEŠ PROBLÉMY AŽ VE CHVÍLI, KDY NASTANOU.”

Možná to slyšíte, tu podmínku, která coby kdyby doprovází. Je to situace, která nemusí nastat, proto se jí dopředu zabývat nemusím. Budu ji brát na vědomí, někde hluboko v mém podvědomí a tak, ať mě neblokuje. Nicméně řešit a brát vážně to neustálé coby kdyby budu, až to skutečně nastane. To je cíl.

Co nás vede k coby kdyby?

STRACH. Strach je prvním a zásadním, co nás navádí k tomu, aby se naše mysl věnovala pořád dokola omílanému coby kdyby. Napadlo vás někdy, proč mít strach dopředu? Proč se bát něčeho, co je vykonstruované a nemusí to tak dopadnout? V boji se strachem pomáhá životní moudro, jež zní strach má velké oči.

ZVYK. A teď co je horší, strach nebo zvyk? Čeho se dá lépe zbavit. Zvyk je železná košile. Zvyk je něco, co se nám zažere pod kůži. Zvyku se zbavím pouze pevnou vůlí a chtěním, tím, že s tím chci bojovat, chci se toho zvyku zbavit. Zbavit se ho můžu až poté, co si ho uvědomím.

http://weheartit.com/ZuzCar?page=27&before=137537744 http://weheartit.com/entry/54285992/via/ZuzCar?page=29

Možná jste si uvědomili, že vás to coby kdyby v životě doprovází častěji, než byste si vlastně přáli. Možná víte, jak s tím sami zabojovat. Říká se, identifikuj to esenciální a eliminuj zbytek. Zjistěte proč. Proč vás coby kdyby napadá. Je to váš zvyk? Nebo máte strach? Zvyku se zbavím tak, že si ho plně uvědomím. Strachu zase nedovolím, aby mě ovládal, má totiž mnohem větší oči, než jsou ty mé … a to jsem si doposud myslel, že mé oči jsou ty největší.


Z.DOT 

Zpět
Doporučujeme
http://hd4desktop.com/images/b/1920x1080_dr-house-hugh-laurie-ev

Miluji poslouchat lži. Když znám pravdu …

Stalo se vám to někdy? Zažili jste výše popsaný pocit? Ubírá vám energii, nebo naopak přidává? To je “těžká” filozofická otázka. Mohli bychom začít
celý článek
http://organicconnectmag.com/project/have-you-met-your-true-matcha/

Matcha jede!

Po dlouhodobém zkoušení dáváme ve známost výsledek ohledně pití zeleného nápoje jménem Matcha. Za prvé, jedná se o čaj, o zelený čaj. Za druhé, je
celý článek
Obrázek - Simona D. - Dubaj

Simona D. - Dubaj

Už je to rok, co jsem se rozhodla odjet do Dubaje. Pokaždé, když to někomu řeknu, zeptá se mě: “Jak tam můžeš žít, vždyť je to tak umělý svět, jen
celý článek
http://wallpaperswide.com/sexy_mouth-wallpapers.html

Mluvit dokáže každý. Mlčení dělá problémy.

'Konverzace vyžaduje znalosti. Mlčení kulturu.' Johann Wolfgang Goethe, německý všeuměl narozený roku 1749, zcela přesně vystihl krátkým citáte
celý článek