Dualismus štěstí
http://wallpaperswide.com/daft_punk___get_lucky_2-wallpapers.html
13.7.2016 / RELATIONS

Dualismus štěstí

Platilo a dodnes snad platí přesvědčení, že ten, kdo je šťastný, je buď blbec, nebo sobec, nebo dokonce obojí! Jaký dualismus. Thomas d’Ansembourg mě na tento dualismus navedl. A skutečně, stačí otevřít oči a porozhlédnout se kolem sebe, nevidíte to snad také?

http://weheartit.com/entry/185266408/search?context_type=search&context_user=verevt&query=luck

Thomas uvedl: “S určitým zjednodušením lze říci, že pro takové dualistické myšlení platí, že člověk je buď inteligentní, a tedy hyperaktivní, kategorický, možná až zlý, má plno starostí a špatně spí. Anebo je šťastný a tím pádem nutně sobec nebo hlupák, naivka nebo prosťáček, každopádně je zcela mimo realitu, takže spánek mu nečiní problém …”

Tento dualismus je v nás zakořeňen. Mluvte o svých konfliktech, starostech, nemocech, nesnesitelných a beznadějných záležitostech, a všichni vám budou s vážnou tváří naslouchat. Mluvte o lásce ke všemu živému, o své rostoucí důvěře v život a hluboké radosti, a budete okamžitě v podezření, že jste členem nějaké sekty!

http://weheartit.com/entry/128047192/via/ZuzCar

Samozřejmě, že nelze být neustále unášen na vlně štěstí. Život má totiž své fáze, své etapy, něco jako roční období. A to, troufám si říct, u každého z nás. Proto je tak nebezpečná injekce, kterou jsme často očkováni - injekce typu musíš být šťastný, protože se porozhlédni kolem sebe, jak jsi na tom dobře v porovnání s ostatními. Ono se zdá být nechutné již to musíš. Jakmile dostaneme příkaz, jakoby se nám příčil. A štěstí, to přeci není o příkazech. To je o respektu. Nyní jsem šťastný, prožívám šťastnou etapu, a proto to respektujte a nemějte mě za sobce či blázna, jež s klidem v duši usíná. Tu a tam jsem zase nešťastný, holt nejsem povinen být neustále šťastný, mám životní etapy, a proto neztrácejte respekt ani zde.

Ono by možná bylo východiskem nekategorizovat. A u štěstí to platí dvojnásob. Šťastní lidé, míním ty skutečně šťastné a ne ty přímo manifestující štěstí (což vy poznáte sami, jste přeci inteligentní čtenáři :-) ), šťastní lidé nás mohou inspirovat. Inspirovat třeba v tom, že nám dávají naději. Právě prožívají šťastnou etapu svého života a když já ji zrovna nemám, mohu se těšit z toho, že je druhý šťastný a čekat na tu etapu štěstí ve svém životě.

http://weheartit.com/entry/156155659/via/ZuzCar?page=2 http://weheartit.com/entry/161206718/via/ZuzCar?page=4

Takže zhluboka kašlete na to, že radost je třeba skrývat a že štěstí bude po zásluze potrestáno. Tady a teď vám sděluji, že tomu tak není. Neskrývejte radost, tu upřímnou. S nadsázkou se dá říci, že nikde není účtárna, která vám bude odebírat kredit za prožité štěstí, ono totiž potrestáno nikdy nebude. Pokud je však prožité opravdově, ne pouze manifestačně a tak, abych druhému ublížil a ukázal, že on není tak šťastný jako já. Štěstí se nedá dokázat. To totiž je. A když není, příjde, je totiž za dveřmi.

Z.DOT 

Zpět
Doporučujeme
http://hd4desktop.com/images/b/1920x1080_dr-house-hugh-laurie-ev

Miluji poslouchat lži. Když znám pravdu …

Stalo se vám to někdy? Zažili jste výše popsaný pocit? Ubírá vám energii, nebo naopak přidává? To je “těžká” filozofická otázka. Mohli bychom začít
celý článek
http://organicconnectmag.com/project/have-you-met-your-true-matcha/

Matcha jede!

Po dlouhodobém zkoušení dáváme ve známost výsledek ohledně pití zeleného nápoje jménem Matcha. Za prvé, jedná se o čaj, o zelený čaj. Za druhé, je
celý článek
Obrázek - Simona D. - Dubaj

Simona D. - Dubaj

Už je to rok, co jsem se rozhodla odjet do Dubaje. Pokaždé, když to někomu řeknu, zeptá se mě: “Jak tam můžeš žít, vždyť je to tak umělý svět, jen
celý článek
http://wallpaperswide.com/sexy_mouth-wallpapers.html

Mluvit dokáže každý. Mlčení dělá problémy.

'Konverzace vyžaduje znalosti. Mlčení kulturu.' Johann Wolfgang Goethe, německý všeuměl narozený roku 1749, zcela přesně vystihl krátkým citáte
celý článek