Moderní ekonomie je o redistribuci času.
http://wallpaperswide.com/who_killed_time___alice_in_wonderland_white_rabbit-wallpapers.html
14.12.2016 / RELATIONS

Moderní ekonomie je o redistribuci času.

Nemíním se nyní pasovat do role Tomáše Sedláčka ve stylu Ekonomie dobra a zla. Ve vlastní podstatě se v tomto článku slovem ekonomie ani nezabývám. Z hlediska definice by ekonomie měla zajišťovat efektivní alokaci vzácných zdrojů - zde se mírně zastavím. Ano, pojednávám zde o efektivní alokaci, tedy přidělení vzácných zdrojů a nyní se už od slova ekonomie oddaluji, respektive přidělovat zdroje budeme ty pro nás vzácné, to jest například čas.


Kde kdo s ním dnes (nejen dnes, ale i zítra, zkrátka míněno toho času) bojuje. Nemám čas. Mám neskutečně málo času. Jsem v časovém “pressu”. Co za těmito frázemi stojí? Pouhá bohulibost? Míníme je skutečně vážně? Odpověď je na každém z vás, a ta skutečně upřímná odpověď ať raději zůstane ve vaší mysli.


http://www.pinterest.com/pin/138485757267082511/Jedním z fenoménů této, řekněme tedy moderní doby je, že nás neustále něco rozptyluje. Zvoní nám telefon už pěknou řádku let, nicméně pak se do toho přihodilo “pípání esemesky”, následně nám i na telefon (který vlastně nosíme neustále u sebe) přišel e-mail, pár let na to nás začal upozorňovat na leckteré události a zprávy Facebook, až to dospělo do bodu, kdy nás může upozornit naše aplikace v chytrém telefonu, že je potřeba cvičit. Tímto vším jsme neustále v potenciálním rozptýlení. Proč v potenciálním? Někteří totiž v těchto situacích umějí chodit lépe, ti další z nás ihned po vyjmenovaných upozorněních sáhnou po telefonu a nechají se vyrušit, rozrušit … dále doplňte dle svého uvážení (klidně i potěšit či rozlostnit), každopádně tím přerušíte něco, co aktuálně děláte. Je pochopitelné, že zvonící telefon s velkou pravděpodobností zvednete, na zprávu odepíšete, na e-mail již máte dle etikety delší čas s odpovědí. Ale co nám reguluje odpovědi na messengerech? Pokud zápolíte s tímto problémem a tento text vám ho pomohl identifikovat, zaměřte se na následující:

 

  • Identifikuj to esenciální, eliminuj zbytek.
  • Řiď se dle sebe a vnímej okolí a okolnosti. Je skutečně potřeba hned odpovědět? Není to pouhá marnotratnost, která mě rozptýlí a já tak přestanu pokračovat v rozdělané práci?
  • Vnímej situaci. Je v této situaci vhodné a slušné hned odpovědět a reagovat? Nebo má reakce přece jen počká a já si teď nemohu dovolit rozptýlit se.
  • Po dokončení aktuálního úkolu se, snad s dobrým pocitem, věnuj věcem, které jsi označil za “to počká, má to čas.”
  • Tímto vším si vlastně děláš čas hlavně na sebe a své sebezdokonalování.
  • Pokud budeš sám lepší, lépe budeš komunikovat s ostatními.


http://www.pinterest.com/pin/25966135325932972/Z reálných situací jsou mi známí lidé, kteří za jeden den (24 hodin mínus cca 6 hodin spánku) zvládnou mnoho aktivit. A dokonce, světe div se, nevypustí z úst fráze o nedostatku času. Čím to asi tak je, to je na pomyšlenou. Odpovědí snad může být, že umí redistribuovat svůj čas. Umí ho zkrátka rozdělit. Třeba dle bodů uvedených výše, třeba mají systém vlastní. Rozhodně se nedostávají do situací, kdy by museli neustále opakovat (jak se dnes mimochodem na každém rohu slýchává a s podivem od lidí, co by to v reálu ani vyslovat nemuseli), že nemají čas.


Jde to. Zaměřte se na priority a ty si klidně sepište, a dále se na tento plán “nastavte”. Uvidíte, že se výsledky dostaví. Nenechte se zbytečně rozptylovat a jednejte v duchu moderního pojetí ekonomie v tomto článku - redistribuujte svůj čas. Ten je totiž jen váš a nikdo, ani ten nejchytřejší telefon, by vám do toho neměl zasahovat, pokud vy toto neuznáte za vhodné.

Z.DOT

Zpět
Doporučujeme
http://hd4desktop.com/images/b/1920x1080_dr-house-hugh-laurie-ev

Miluji poslouchat lži. Když znám pravdu …

Stalo se vám to někdy? Zažili jste výše popsaný pocit? Ubírá vám energii, nebo naopak přidává? To je “těžká” filozofická otázka. Mohli bychom začít
celý článek
http://organicconnectmag.com/project/have-you-met-your-true-matcha/

Matcha jede!

Po dlouhodobém zkoušení dáváme ve známost výsledek ohledně pití zeleného nápoje jménem Matcha. Za prvé, jedná se o čaj, o zelený čaj. Za druhé, je
celý článek
Obrázek - Simona D. - Dubaj

Simona D. - Dubaj

Už je to rok, co jsem se rozhodla odjet do Dubaje. Pokaždé, když to někomu řeknu, zeptá se mě: “Jak tam můžeš žít, vždyť je to tak umělý svět, jen
celý článek
http://wallpaperswide.com/sexy_mouth-wallpapers.html

Mluvit dokáže každý. Mlčení dělá problémy.

'Konverzace vyžaduje znalosti. Mlčení kulturu.' Johann Wolfgang Goethe, německý všeuměl narozený roku 1749, zcela přesně vystihl krátkým citáte
celý článek