Mluvit dokáže každý. Mlčení dělá problémy.
http://wallpaperswide.com/sexy_mouth-wallpapers.html
12.4.2017 / SUCCESS

Mluvit dokáže každý. Mlčení dělá problémy.

'Konverzace vyžaduje znalosti. Mlčení kulturu.'

Johann Wolfgang Goethe, německý všeuměl narozený roku 1749, zcela přesně vystihl krátkým citátem vztah mezi mlčením a konverzací.

http://www.pinterest.com/pin/469218854897611975/

Konverzuje se všude možně, na všech možných úrovních. Kdo však objektivně posoudí úroveň konverzace? Je to vůbec možné? Každý z nás, jež se zapojuje do denno denních konverzací aktivně či pasivně, bude mít pravděpodobně jiný pohled na konverzaci právě proběhlou. Ptáme se proč? Protože se do dané konverzace zapojuje naše aktuální nálada, působení okolních podnětů, vnímání lidí, s nimiž konverzujeme… Pokud bychom se snažili konverzaci definovat, chopili bychom se asi pojmu “mezilidská komunikace”. Co mě však překvapuje nejvíce je fakt, že je tato mezilidská komunikace detailně rozfázovaná. Tedy, alespoň by měla být. A to na: úvod, předběžnou informaci, vlastní záležitost, zpětnou vazbu a závěr. Vnímali jste to někdy? Překvapilo by mě, kdyby ano, protože konverzujeme naprosto automaticky, aniž bychom si uvědomovali, že jsme například ve fázi “vlastní záležitost”. Běžné jsou situace, kdy vynecháme zpětnou vazbu či závěr. Konverzujeme, investujeme vlastní čas a při odchodu si náhle vzpomeneme - co vlastně bylo účelem této konverzace? K čemu jsme došli?

Jakmile vedete konverzaci, která je pro vás osobně významná, zaměřte se na výše zmíněné fáze a snažte se je dodržet. Uvědomte si je. Poté s nimi můžete manipulovat dle vlastních představ.

 

Úvod hraje velmi důležitou roli. Nezapomínejte, lidé jsou často jako zrcadlo. Nastavím-li se negativně, konverzace se pravděpodobně povede v negativním duchu. Pokud potřebuji v konverzaci uspět, zaměřím se na kvalitní, pozitivě naladěný úvod.

Na úrovni předběžné informace se mohu snažit zaujmout objekt mé konverzace - druhou stranu. Nejlépe se to děje tak, že začnete tématem, jež ten druhý vnímá jako svou vlastní zálibu. Uvidíte, že tímto prolomíte ledy!

Vlastní sdělení je pouho pouze vaší záležitostí. Zde je pole působnosti tak široké, že se zdráhám vlastních rad a navíc - nelze univerzálně poskytnout radu na mnoho rozličných úrovní konverzace.

http://www.pinterest.com/pin/130745195404739514/

Je pro mě důležité, abych věděl zpětnou vazbu? Vyžádám si ji. Chci vědět, na čem jsem a jak byla mnou vedená konverzace úspěšná.

Závěr bude odrazem toho, jak jste byli úspěšní. Na závěr se vskutku ukáže, čeho jste dosáhli, či jakého pocitu jste po proběhlé konverzaci vůbec dosáhli.

http://www.pinterest.com/pin/273030796134827553/

Opusťme nyní konverzaci a její rozfázování. Nyní byste mohli vědět, že pokud chci něčeho v konverzaci dosáhnout, musím se zamyslet nad samotným jejím obsahem, nastavovat zrcadlo, vnímat zpětnou vazbu a analyzovat, rozebrat si závěr. Vraťme se ke Goetheho citátu. Několika slovy vyjádřil vše. Vše každodenním situacím tak blízké. Mnoho lidí mluví, povídá, tlachá … pořád dokola. Tlachají vlastně pro samotné tlachání. Naprosto bez znalostí. Ono to vlastně nevadí, hlavně když něco řeknu. Hlavně, když nebudu mlčet. Proč nám mlčení činí takové problémy? Právě protože v nás samotných mnohdy absentuje kultura. Chybí nám kultura. Nemáme ji. Nenaučili nás to. My jsme to neměli kde odkoukat. Neuměli jsme se přizpůsobit. Já vás teď nabádám, nepovažujte vaše mlčení za trapnou situaci. Mnohdy je to právě naopak. Mlčet je těžké, vyžaduje to totiž kulturu …

 

Z.DOT

Zpět
Doporučujeme
http://hd4desktop.com/images/b/1920x1080_dr-house-hugh-laurie-ev

Miluji poslouchat lži. Když znám pravdu …

Stalo se vám to někdy? Zažili jste výše popsaný pocit? Ubírá vám energii, nebo naopak přidává? To je “těžká” filozofická otázka. Mohli bychom začít
celý článek
http://organicconnectmag.com/project/have-you-met-your-true-matcha/

Matcha jede!

Po dlouhodobém zkoušení dáváme ve známost výsledek ohledně pití zeleného nápoje jménem Matcha. Za prvé, jedná se o čaj, o zelený čaj. Za druhé, je
celý článek
Obrázek - Simona D. - Dubaj

Simona D. - Dubaj

Už je to rok, co jsem se rozhodla odjet do Dubaje. Pokaždé, když to někomu řeknu, zeptá se mě: “Jak tam můžeš žít, vždyť je to tak umělý svět, jen
celý článek
http://wallpaperswide.com/sexy_mouth-wallpapers.html

Mluvit dokáže každý. Mlčení dělá problémy.

'Konverzace vyžaduje znalosti. Mlčení kulturu.' Johann Wolfgang Goethe, německý všeuměl narozený roku 1749, zcela přesně vystihl krátkým citáte
celý článek