Nenuťte se. Když se vám nechce.
http://wallpaperswide.com/mission_accomplished-wallpapers.html
1.12.2016 / SUCCESS

Nenuťte se. Když se vám nechce.

Samozřejme zde nehodlám rozebírat situace termínované. Pokud máte jasně stanovený termín, donutíte se. Nebo taky ne, nicméně můžete něco ztratit. To jsou situace všem zřejmé, charakterizované jako cesta a cíl, zadání a splnění. Termíny jsou vlastně takovou časovanou rozbuškou. Dodržím termín, první jiskra úspěchu je za mnou. Nedodržím termín, výbuch nastane dřív, než by potenciálně nastat mohl, ale nemusel… Termínům se v našem životě nevyhneme.


http://www.pinterest.com/pin/479492691549220637/Jsou ovšem situace, kdy termíny nemáme. Prostě jsou v naší režii. Je pouze na nás, jak sami na sebe tlačíme. Jak hodnotíme důležitost dané situace a vůbec důležitost jejího splnění. Zde jsme pány situace. Občas se však stane, že sami sebe nutíme. Jak něco může dopadnout nad očekávání, když je to vynucené, ba dokonce provázeno nechutí? Dopadne to průměrně, či katastrofou? Mohou to být naprosto běžné, každodenní situace. Příkladmo uvedu jednu:

“Prosím tě, běž a udělej ty tři kávy, na které čekáme.”


Mám teď pro mě mnohem důležitější věci na práci, než dělat ty tři kávy, šlehat dlouho pěnu, aby se splnilo očekávání a připravilo se vše precizně tak, jak to mají rádi. Přesto to udělám. Ale s nechutí, protože mi utíká čas a myšlenky, od kterých jsem odběhl. Připravím je, ale bez radosti. Nechci zklamat.
“Ano, hned to bude.”

 

 


http://www.pinterest.com/pin/491455378060165731/Zapnutý kávovar, nachystané sklenice na caffe latté, pouštím se do šlehání pěny. Chvátám. Proto ty sklenice nachystám do kávovaru, nevšimnu si, že jsou moc vysoké, ale protože chci dělat dvě věci naráz (vlastně tři - nezapomenout na tu práci, co jsem měl rozpracovanou), mezitím se pustím do šlehání mléčné pěny. Voilá, co se nestane. Káva se presuje do vysoké sklenice, ve spěchu jsem spustil program na vyšší objem kávy, než bylo pro tuto situaci vhodné a “BOOM” - z pěti metrů se mi skýtá úžasný pohled. Sklenice je roztříštěná, všude plno střepů, na podlaze rozlitá káva, která se co by dup vsaje do materiálů, které ji rozhodně příznivě neočekávají a teče dál, tentokráte ne do sklenice, což byl původní plán, ale na dno kávovaru. Čili proběhne vlastní pokárání mé osoby vůči celému způsobenému zmatku.
“Co to byl za rámus? Přineseš nám ty kávy?”


No ne, nepřinesu. Nejdříve totiž musím pro kýbl, mop, smeták a lopatku na střepy.

Proces #dávánítohotobordeludopořádku si asi dokáže představit každý z vás sám, aniž bych ho musel sáhodlouze popisovat. Jen připomínám, že notnou dávku času zabralo čištění samotného kávovaru.


Po asi dvaceti minutách.


“Prosím. Poslužte si. Napoprvé jsem to nepřipravoval s láskou. Stálo nás to rozbité sklenice a několik peprných nadávek. Teď jsou však vaše kávy lahodné. Vychutnejte si je a já si jdu vychutnat svou práci, na kterou jsem se teď parádně připravil - rozhodil. Hodil do smyku.”

http://www.pinterest.com/pin/142004194476152330/
Banální příklad. Banální situace. Jak lépe si však vysvětlit, kdy máme raději říct, že “TEĎ NE”? Teď se to prostě nehodí? Nenuťme se, když se nám nechce. Můžeme napáchat více škody, nežli užitku.


V souvislosti s tímto tématem existuje na světě mnoho pořekadel, zmíním pouze dva:

  • Ráno moudřejší večera.
  • Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra.


Zdají se vám tato pořekadla protichůdná? Ano, máte pravdu. Opravdu jsou protichůdná. A přesto existují. Přesto jsou připraveny k použití. Přesto se nám nabízejí. Použijme je tedy. Rozumně. Tak jak si situace žádá. Tak, jak si to žádáme my sami, naše mysl … Necítím se teď na něco? Ráno je přece moudřejší večera! Cítím, že bych to měl udělat hned teď? Do toho, co můžeš udělat dnes, neodkládej přece na zítra!

 

Z.DOT

Zpět
Doporučujeme
http://hd4desktop.com/images/b/1920x1080_dr-house-hugh-laurie-ev

Miluji poslouchat lži. Když znám pravdu …

Stalo se vám to někdy? Zažili jste výše popsaný pocit? Ubírá vám energii, nebo naopak přidává? To je “těžká” filozofická otázka. Mohli bychom začít
celý článek
http://organicconnectmag.com/project/have-you-met-your-true-matcha/

Matcha jede!

Po dlouhodobém zkoušení dáváme ve známost výsledek ohledně pití zeleného nápoje jménem Matcha. Za prvé, jedná se o čaj, o zelený čaj. Za druhé, je
celý článek
Obrázek - Simona D. - Dubaj

Simona D. - Dubaj

Už je to rok, co jsem se rozhodla odjet do Dubaje. Pokaždé, když to někomu řeknu, zeptá se mě: “Jak tam můžeš žít, vždyť je to tak umělý svět, jen
celý článek
http://wallpaperswide.com/sexy_mouth-wallpapers.html

Mluvit dokáže každý. Mlčení dělá problémy.

'Konverzace vyžaduje znalosti. Mlčení kulturu.' Johann Wolfgang Goethe, německý všeuměl narozený roku 1749, zcela přesně vystihl krátkým citáte
celý článek