Jak natočit vlasy bez pomocí tepla?
Obrázek - Jak natočit vlasy bez pomocí tepla?
20.11.2016 / WHAT’S HOT

Jak natočit vlasy bez pomocí tepla?

Kulmy i žehličky jsou bezesporu skvělým pomocníkem. Avšak pokud se o své vlasy obáváme a nechceme je každodenně vystavovat příliš vysokým teplotám, lze lehkých vln i kudrnatých struktur dosáhnout i bez zátěže horkem. Jedinou nevýhodou je, že na účes si musíme počkat, nejlépe přes noc. Ovšem úprava vlasů večer zabere stejnou dobu, jako ranní kulmování, a tak proč nezkusit docílit účesu nenásilným způsobem. Tipy, jak na to, popisujeme níže.

  • Papiloty – jeden ze základních postupů, jak dosáhnout kudrn je právě pomocí natáček. Pokud je však nevlastníme, rozhodně to nevadí. Poradit si můžeme tak, že papír (noviny, časopis) srolujeme do trubičky, vlasy na ně navineme a připneme pinetkami, nebo papír naplocho poskládáme a po narolování vlasů lehce zavážeme.

  • Cop – vlnitost vlasů lze regulovat utažením během pletení copu, nebo počtem zapletených copánků. Měkčí struktury lze dosáhnout pomocí zapleteného francouzského (popř. holandského) copu. Zefektivnit výsledek je možné také vpletením šátku do účesu – vlny budou podstatně pozvolnějšího rázu.

  • Čelenkové vlny – pokud máme po ruce gumovou čelenku, popř. jen šátek, stačí jej nasadit na vlasy jako korunu a poté omotat spodní část tak, aby se utvořil věneček. 

  • Drdol – nejjednodušším způsobem je zamotat si večer vlasy do vysokého drdolu, popř. vytvořit na hlavě sérií menších a pevnějších drdůlku, v závislosti na požadované konečné struktuře vlasů. Pokud vlastníme kruhovou výplň do drdolu, vyzkoušejme si namotat vlasy na ni – vlny nebudou sice tak pravidelné, ale dodají vlasům lehce nedbalý vzhled.

  • Ruličky připnuté pinetkami – jemných vln lze dosáhnout i namotáním vlasů okolo prstů a připevněním u hlavy. Podle požadovaného konečného průměru vlny volíme počet prstů, kolem kterého vlasy točíme.

Na závěr je důležité připomenout, že před rolováním vlasů je vhodné použít tužidlo tak, aby přes den vlny lépe držely. Ráno vlasy stačí pročísnout prsty. Pokud jsme si jistí, že vlny dobře drží, můžeme pročesat i kartáčem a vytvořit tak spojitý efekt. Aby vlasy byly krásně uhlazené, velmi jemně je posprejujeme vodou. V dlaních pak promneme !malé! množství oleje (např. kokosového) a vmasírujeme do délek účesu. Vlasy se pak budou krásně lesknout. 

eM

Zpět
Doporučujeme
http://hd4desktop.com/images/b/1920x1080_dr-house-hugh-laurie-ev

Miluji poslouchat lži. Když znám pravdu …

Stalo se vám to někdy? Zažili jste výše popsaný pocit? Ubírá vám energii, nebo naopak přidává? To je “těžká” filozofická otázka. Mohli bychom začít
celý článek
http://organicconnectmag.com/project/have-you-met-your-true-matcha/

Matcha jede!

Po dlouhodobém zkoušení dáváme ve známost výsledek ohledně pití zeleného nápoje jménem Matcha. Za prvé, jedná se o čaj, o zelený čaj. Za druhé, je
celý článek
Obrázek - Simona D. - Dubaj

Simona D. - Dubaj

Už je to rok, co jsem se rozhodla odjet do Dubaje. Pokaždé, když to někomu řeknu, zeptá se mě: “Jak tam můžeš žít, vždyť je to tak umělý svět, jen
celý článek
http://wallpaperswide.com/sexy_mouth-wallpapers.html

Mluvit dokáže každý. Mlčení dělá problémy.

'Konverzace vyžaduje znalosti. Mlčení kulturu.' Johann Wolfgang Goethe, německý všeuměl narozený roku 1749, zcela přesně vystihl krátkým citáte
celý článek